home > najawa > LISTENER @ KSET, 14/04/2014

kontakt | search |

LISTENER @ KSET, 14/04/2014

Po prvi puta američki indie trio Listener, predvođen Danom Smithom predstaviti će se zagrebačkoj publici u klubu KSET. Dan svoju glazbu voli opisivati kao "talk music" dok je neki nazivaju i "spoken word". Riječ je o glazbi koju ćete teško pronaći na radijskim frekvencijama, s provokativnim tekstovima koji će zaokupiti vaš um i s Danovom ekspresijom koja s nevjerojatnom lakoćom prenosi energiju i emocije na slušatelja.

Listener je nastao 2007. godine kao solo projekt Dana Smitha, a bazirao se na underground hip-hopu. Tada je izdao i svoj prvi album "Ozark Empire". S vremenom sve je više radio na svojem projektu "Talk music", a uskoro mu se pridružio i Christin Nelson njegov dugogodišnji prijatelj.Vrijeme je pokazalo kako je to bio odličan spoj, te su zajedno izdali album pod nazivom "Return to Struggleville " na kojem su se nalazile i neke pjesme s prvog albuma, ali ovaj put odsvirane u navedenom duu. Počeli su se razvijati, putovati, nastupati po kućama, klubovima, pjevali su, vikali i svirali i na kraju krajeva i živjeli zajedno "na cesti". Počeli su sve više surađivati, skladati, eksperimentirati i njihov trud je procvjetao. Već sljedeće 2008. godine kreću raditi na albumu "Wooden Heart" koji je pokazao kako je Danov "spoken word" i Nelsonova glazba idelana kombinacija. Jednostavno su nadopunjavali jedan drugoga. Pjesme su radili u hodu te su tako npr. pjesmu "House on Fire" napisali neposredno prije prvog izvođenja na jednom glazbenom festivalu. Album "Wooden Heart" objavljen je tek je 2010., a sluštalji su u u kratkom roku prepoznali o čemu se tu radi i zavoljeli uradak. Ipak, možda malo više od ostalih istaknule su se pjesme "Wooden heart" i "Falling in love with glaciers".
[  ]

Na snimanju novog albuma 2012. godine im se pridružuje i treći član benda, bubnjar Kris Rochelle, Nelsonov prijatelj. Zajedno su počeli pisati, skladati, snimati, izvoditi i stvarati glazbu koja se počela još više mijenjati i razvijati. Zajedno objavljuju svoj treći album "Time is machine", kombinirajući čvrsti, glasni i distorzirani rock zvuk s primjesima ambijetalnog i eksperimentalnog post-rocka.

Listener tako danas čine tri najbolja prijatelja koji svoje emocije, strahove, nadanja i izazove pretaču u glazbu koju energično i uspješno prenose na publiku.

Ulaznice po pretprodajnoj cijeni od 40kn možete kupiti u Dirty Old Shop-u (Tratinska 18) i na šanku kluba KSET (Unska 3). Na ulazu će cijena karte iznositi 60kn.
Sa sobom je potrebno imati člansku iskaznicu KSET-a. Zelenu iskaznicu nabavite na ulazu (5kn) ili preko dana na šanku KSET-a (0 kn).

promo guy // 06/03/2014

Share    

> najawa [last wanz]

cover: Jall Aux Yeux dolazi u Zadar 13/06 i Zagreb 17/06/2025

Jall Aux Yeux dolazi u Zadar 13/06 i Zagreb 17/06/2025

| 12/06/2025 | ivana |

>> opširnije


cover: VELVET FESTIVAL @ Punat, Krk, 25-29/05/2025

VELVET FESTIVAL @ Punat, Krk, 25-29/05/2025

| 12/06/2025 | promo girl |

>> opširnije


cover: FREEDOM FEST 2025 @ Sloboda, Varaždin, 14/06/2025

FREEDOM FEST 2025 @ Sloboda, Varaždin, 14/06/2025

| 12/06/2025 | promo guy |

>> opširnije


cover: 6. Superval @ Vintage Industrial Bar, Zagreb, 13. i 14. lipnja 2025

6. Superval @ Vintage Industrial Bar, Zagreb, 13. i 14. lipnja 2025

| 11/06/2025 | promo guy |

>> opširnije


cover: MORAINES + Cosmic Jenny @ Nemo, Rijeka, 13/06/2025

MORAINES + Cosmic Jenny @ Nemo, Rijeka, 13/06/2025

| 10/06/2025 | promo guy |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*