home > najawa > Čuješ?! finale: Kočnica, Dr. Bonito, Quentin @ KSET, 09/05/2017

kontakt | search |

Čuješ?! finale: Kočnica, Dr. Bonito, Quentin @ KSET, 09/05/2017

I evo nas na koncu našeg dragog Čuješa. U četiri večeri poslušali smo 12 mladih bendova. Svi su bili interesantni na svoj način i nikako nije bilo lagano izabrati finaliste. Međutim, što se mora teško je i tako je Čuješ?! ekipa za grande finale 9.5. odabrala Kočnicu, Quentin i DrBonito. Bendovi koji su se po njihovom mišljenju najviše iskazali u području kreativnosti, raznovrsnosti itd. Još jednom, evo nekoliko rečenica o njima:
[  ]

Kočnica je zagrebački funk-rap-rock sastav iz Zapruđa koji je osnovan krajem 2016. godine. Za sebe kažu da su im energični nastupi i zabava na prvom mjestu te se iznimno trude prenijeti to na publiku. Prvi singl iz vlastite produkcije, pod imenom "Spleen parizera", izbacuju uz pomoć Sirka iz studija "136 records". Ime im je simbolično nadjenuo Target iz legendarne rap skupine Tram 11 prilikom slušanja njihove glazbe. Trenutno rade na novom autorskom materijalu i live svirkama gdje stignu.

Quentin je instrumentalni bend koji je nastao u ljeto 2014. na području Ivanić-Grada. Postava od nastanka benda nije mijenjana i osim više manje standardne ofenzive (bas,bubanj,gitara,gitara) imaju i svog tehničara. Kombiniraju više žanrova odjednom među kojima se mogu naći stoner, surf, post-punk, psychedelic rock, noise te još mnogo drugih. Ne ograničavaju se te uvijek rade nešto novo. Nedavno su izbacili EP prvijenac nazvan 100 i sve studijske snimke su snimane live kako bi prenijeli energiju live koncerta.

Dr. Bonito je također instrumentalni bend koji je nastao u Zagrebu u jesen 2014. Bend čine gitarist,basist,bubnjar i tonac/FX. Kao i gore opisani Quentin, njihov stil glazbe je transžanrovski i inspiraciju crpe slušajući glazbu koja vremenski ide od pećinskog čovjeka do zadnjeg isprdka robota. Na YouTube-u možete pronaći njihov EP "Recording Session" kojeg su snimili u garaži, a trenutno rade na postprodukciji albuma koji je sniman u puno boljim uvjetima od garaže. Od bitnijih koncerata na kojima su nastupali mogu spomenuti Good Vibrations u Vintage-u te nastup u KSET-u kao predgrupa bendu Metak za Zlikovca.

Ulaznicu za koncert možete nabaviti na ulazu u KSET na dan koncerta po cijeni od 10 kn do 22:30, dok nakon 22:30 ulaz košta 15 kn.

Sa sobom je potrebno imati člansku iskaznicu KSET-a. Zelenu iskaznicu nabavite na ulazu (5kn) ili preko dana na šanku KSET-a (0 kn).

promo girl // 09/05/2017

Share    

> najawa [last wanz]

cover: Martinska Punk Festival, 24-26/07/2025, Šibenik

Martinska Punk Festival, 24-26/07/2025, Šibenik

| 15/07/2025 | promo guy |

>> opširnije


cover: Impronedjeljak: ILLYRICA TRIO (HR/US/AT/SI), LEELA (HR) @ Grof Melin, Zg, 14/07/25

Impronedjeljak: ILLYRICA TRIO (HR/US/AT/SI), LEELA (HR) @ Grof Melin, Zg, 14/07/25

| 09/07/2025 | promo guy |

>> opširnije


cover: Ljeto u MSU: Nipple People @ Muzej suvremene umjetnosti, Zg, 11/07/25

Ljeto u MSU: Nipple People @ Muzej suvremene umjetnosti, Zg, 11/07/25

| 09/07/2025 | promo girl |

>> opširnije


cover: Tam Tam Music Festival 2025

Tam Tam Music Festival 2025

| 09/07/2025 | terapija |

>> opširnije


cover: Urban&4 @ Arena, Zagreb, 16/12/2025

Urban&4 @ Arena, Zagreb, 16/12/2025

| 04/07/2025 | promo girl |

>> opširnije


> chek us aut!
> najawe [blitz]
  • 10/07/2025 > 19/07/2025 | hvar, tam tam festival
    festival otvara zbor xop, naentu (10.7.), nastavlja s turbotransturisti, aracataca (11.7.), sljedeci dan donosi repetitor, irnini mons, koala voice (12.7.), dok vikend obilježavaju žen, koikoi, lucy kruger & the lost boys (13.7.) te haiku garden, veja (14.7.). program se nastavlja s gilbert, krilat i beo (15.7.), lenhart tapes feat. tijana stanković, a/lpaca, midi brigade (16.7.), libertybell, gazorpazorp, eleven (17.7.), d., bohemija (18.7.), te završava s nina romić, tamara mylo (19.7.).
    >> najawa @ terapija.net
  • 16/07/2025 | zg, boogaloo club
    the dandy warhols
    >> najawa @ terapija.net
  • 17/07/2025 | zg, močvara
    indie emo naočale:
    glimmer (usa)
    mola mola (peru)
  • 19/07/2025 | zg, močvara
    life of agony (usa)
  • 20/07/2025 | zg, šalata
    skunk anansie
    >> najawa @ terapija.net

>> sve blitz najawe

> last [10] @ terapija.net

well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*