home > njuz > NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS @ Šalata, Zagreb, 16/08/2016

kontakt | search |

NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS @ Šalata, Zagreb, 16/08/2016

Noel Gallagher proteklih je mjeseci ponovo u centru pažnje kako zbog glazbe, tako i zbog nebrojenih svađa s kolegama sa scene koje su ponovo isplivale na površinu.

Sredinom svibnja na filmskom festivalu u Cannesu najavljen je dokumentarac "Supersonic" koji prati karijeru Oasisa od objave debut singla 1994. do rasprodanih koncerata na Knebworthu gdje su nastupili pred 250 tisuća ljudi. Film, čija se premijera očekuje u listopadu, režirao je Mat Whitecross ("Spike Island"), a producirao James Gay Rees (dobitnik Oskara za "Amy"). "Ljubav, strast, bijes, radost koji su dolazili od publike - ako je Oasis nešto bio onda je to bilo to" - izjavio je Noel prilikom gledanja prve verzije filma.
[ Noel Gallagher ]

Noel Gallagher

Londonski O2 Brixton Academy koncertni je prostor u kojem Noel Gallagher nikad nije nastupao kao headliner, niti s Oasis, niti s High Flying Birds, sve do ove godine. Koncertnu 2016. zaključit će upravo u toj dvorani 6. rujna na nastupu čijih se 5000 ulaznica prodalo u svega nekoliko dana. Kao predizvođač nastupit će gitarist Jeff Wootton, koji je surađivao s Brianom Enom, Nickom Zinnerom I grupama Gorillaz i Massive Attack.

Nastup u Brixton Academy bit kruna velikog ljetnog toura u sklopu kojeg će Noel Gallagher's High Flying Birds svirati između ostalog i na Szigetu, Lowalandsu, Pukkelpopu, A Summer Tale Festivalu, Electric Picnicu te na zagrebačkoj Šalati 16. kolovoza kao premijernom i jedinom koncertu u našoj regiji.

Nedavni sukob s bendom Alt J za koje je rekao "jedan od njih ima brkove, a to je neprihvatljivo" natjerao je otočke medije da ponovo izvuku kolekciju Noelovih verbalnih napada na glazbenike proteklih godina. U samom vrhu našli su se Kaiser Chiefs kojima je poručio da se drogirao 18 godina i nikad nije toliko zaglibio da mu je palo na pamet reći "Znaš što? Kaiser Chiefs su sjajni". Za Eda Sheerana je izavio "Ne mogu živjeti u svijetu gdje Ed Sheeran headlinea Wembley". Emeli Sande je objavio da je njezina muzika za babe, a grupi Bloc Party da su "indie sranje". Za trio Keane je rekao: "Tradicionalno, u najveći šupci u bendu su pjevač, klavijaturist i bubnjar. Ne moram tu ništa dodati", a pošteđen nije ostao niti James Blunt - "nikad ne vučem inspiraciju za pjesme iz vlastitog života jer bi bile dosadnije od pjesama Jamesa Blunta". Ipak, možda najpoznatija je izjava iz 2008: "Ne želim hip hop na Glastonburyju. Jay Z? Nema jebene šanse". Na Noelovu žalost Jay Z je ipak bio najveća zvijezda tog izdanja festivala, a na pozornicu je izašao u svoju verziju pjesme "Wonderwall".

promo girl // 03/08/2016

Share    

> njuz [last wanz]

cover: JABADERA ima novi EP

JABADERA ima novi EP "Mali ljudi obični"

| 03/12/2023 | promo guy |

>> opširnije


cover: dreDDup imaju drugi najavni singl

dreDDup imaju drugi najavni singl "Cherry Noble" za novi album

| 03/12/2023 | mr x. |

>> opširnije


cover: PANAKOTA singlom i spotom

PANAKOTA singlom i spotom "Strijelac" najavljuju kraj godine

| 02/12/2023 | promo guy |

>> opširnije


cover: Zvonka Obajdin povezuje kantautorstvo i pisanje dnevnika kroz novi projekt libertybell

Zvonka Obajdin povezuje kantautorstvo i pisanje dnevnika kroz novi projekt libertybell

| 01/12/2023 | promo guy |

>> opširnije


cover: TIDAL PULL u Diskont TV

TIDAL PULL u Diskont TV

| 01/12/2023 | promo guy |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*