home > koncert > JOHN SCOFIELD TRIO @ Istarsko Narodno Kazalište, Pula, 22/10/2010

kontakt | search |

JOHN SCOFIELD TRIO @ Istarsko Narodno Kazalište, Pula, 22/10/2010

Koncert žive legende, gitarista Johna Scofilda, čekali smo više nego godinu dana - na facebooku bila je najava već u kolovozu 2009. I vrijedilo je čekati. Došao je sa njegovim najboljim sastavom - John Scofield triom (John Scofield - gitara, Steve Swallow - bas, Bill Stewart - bubnjevi). Dugo vrijeme John je bio na vrhu mog spiska muzičara, koje sam želio čuti u živo.

Za ugrijavanje su odsvirali mid tempo swing komad. Drugi komad bio je polagan funky "Chicken Dog" sa njegove popularne ploče A Go Go, na kojoj je surađivao sa legendarnim triom Medeski-Martin-Wood (na njihovom koncertu bili smo sa terapija.net prošli mjesec u Ljubljani). I u tom sastavu pjesma zvuči sjajno!
[ JOHN SCOFIELD TRIO ]

JOHN SCOFIELD TRIO   © matjaž

Posle swinga i funka trio je krenuo prema muzici njihovih djedova. Njegov orginal "Behind Closed Doors" i stara, tužna pjesma Georgea Jonesa "A Girl I Use to Know" dala je koncertu country boju. Prije nego što su odsvirali drugi country komad, John ju je i deklamirao, sa čim nam je predstavio patos komada koji slijedi. Zvuk je ličio na jazzy Norah Jones, ali kao svi komadi imao je njegov potpis - Johnov znakovit "frazing" i zvuk.

Odsvirali su i nekoliko njegovih starih komada "Trio Blues", "The Low Road" ... Iznenadio je sa "free jazz intermezzom", koji je oduševio sa idejom ali nekako zamorio sa izvedbom. Srećom bio je samo intermezzo. Na bis su svirali predivnu romantičnu baladu "Lawns" od Carle Blay, partnerice basista grupe.

Vidjelo se je, da su momci u tom sastavu potpuno opušteni, što se je odražavalo i na muzici. Nisu se pretjerali, samo su bili što jesu. John je duhovito predstavljao pjesme sa čim je stvarao pozitivnu kemiju između grupe i publike. Dosta komada nije bilo iz standardnog repertoara, tako da su ponekada imali notne zapise na stalcima ali na muzici se to uopće nije primijetilo.
[ JOHN SCOFIELD TRIO ]

JOHN SCOFIELD TRIO   © matjaž

Znali smo, da jedan od najpopularnijih jazz gitarista sa njegovim najboljim sastavom neće razočarati. Svakako je oduševio. I kad bi nastupio solistički, bilo bi isto vrhunski. John je živa legenda. Pohvala i organizatorima što su nam omogućili posjet takvog velikana u ovom dijelu Balkana!

"Lawns" (Carla Blay), JOHN SCOFIELD TRIO @ Istarsko Narodno Kazalište, Pula, 22/10/2010

matjaž vertuš // 28/10/2010

> vidi sve fotke // see all photos

Share    

> koncert [last wanz]

cover: Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25 [ 30/06/2025

Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25 [ 30/06/2025

| 30/06/2025 | jura |

>> opširnije


cover: Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25

Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25

| 30/06/2025 | jura |

>> opširnije


cover: Obojeni program @ Ljeto u MSU, Zagreb, 27/06/2025

Obojeni program @ Ljeto u MSU, Zagreb, 27/06/2025

| 30/06/2025 | denis |

>> opširnije


cover: InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan treći

InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan treći

| 29/06/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan drugi

InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan drugi

| 28/06/2025 | horvi |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*