Dva nova remasterirana izdanja prva dva solo albuma ALAN VEGE
Nakon što su privremeno okončali neuspješnu početnu karijeru kao Suicide, jedan od pionirskih electro/ synth bendova na svijetu (uz Kraftwerk), Alan Vega je ostavio svojeg kompanjona Martin Reva i kladio se na solo radove, ali uspjeha nije bilo. Realizirao je prva dva, za ono vrijeme ranih 80-ih, čudnovata minimalistička new-wave/ punk-rock/ rockabilly albuma.
Prvi "Alan Vega" je objavio 1980. kada je post-punk bio na vrhuncu, ali on je čudnovato kročio po minimalističkim krautrock obrascima, tako da je ovo remasterirano reizdanje svojevrstan presedan i pokazatelj da mada, možda niti sam nije znao kuda ga vode hipnotički ritmovi, posebice najduže pjesme "Bye Bye Bayou", a sve odsvirano na klasičan rock set (bubnjevi, bas i gitara), bio ustvari jedan od prvih techno autora, dakako uz uvijek spomenuti Kraftwerk.
Drugi album "Collision Drive" (1981) je snažan rockabilly i daleko prohodniji u komercijalnom aspektu do kojeg u vrijeme objavljivanja nije došlo. Na oba albuma je njegov specifičan režavi i odriješiti punkerski vokal podebljan prostornim delay/ hall efektima, a nađe se i nekoliko obrada Suicide uz pratnju živog benda vođenog krautrock/ post-punk ekspozicijom.
Suicide "Ghost rider" (1977):
Alan Vega "Ghost rider" (1981):
Izdanje koje svakako morate barem poslušati ako cjenite ovu veliku kreativnu legendu. Ako nemate pojma tko su bili Suicide i zašto vam se svidjela Primal Scream "Swastika eyes" i taj čitav đir rock bendova koji su u nekim trenucima zvučali techno i elektronski, onda nema veze. Nastavite dalje rozgati po novim indie i pop adutima sezone, što nimalo nije loše. Pa 21. je stoljeće, a ne tamo neko vrijeme od prije potopa.