home > koncert > The Bassonic Legacy - Tribute to Emil @ Prostor Čakovec -02.12.2022.

kontakt | search |

The Bassonic Legacy - Tribute to Emil @ Prostor Čakovec -02.12.2022.

U petak, 02.12.2022. održala se Tribute večer pod nazivom "The Bassonic Legacy - Tribute to Emil" u čast i na spomen prerano preminulom Emilu Marcijušu Velikom. Večer je popraćena line upom bandova s kojima je Emil imao usku povezanost, te gostujućeg banda koji je promovirao svoj nedavno izdani EP.

Kišnu prosinačku večer zagrijali su mladi cover band Kolomize, otvorivši snažnim zvukom samu večer i napravivši uvertiru u nastavak. Basista u navedenom bendu je Emilov sin Dorian, koji je ovom prilikom sve pjesme odsvirao na Emilovoj bas gitari i pojačalu. Dečki zvuče uigrano, melem su za uši, novi su na sceni i samim time dali su optimističan znak da live bandova i scene neće manjkati u gradu Čakovcu. Imaju i autorske stvari koje će predstaviti nekom drugom prilikom, kad budu, kako su rekli; "sigurniji u njih".
[ Kolomize ]

Kolomize   © terapija

Kranksi su bili gostujući band predstavivši svoj album prvijenac "Take one underground" . Djeluju od 2020. godine, a Alan njihov gitarist i jedan od osnivača je uvelike pridonio autorstvu pjesama Emilovog benda Waitapu na prvom alboomu "Bassonic Lodge". Unatoč bolesti frontmena i tri iscrpljujuća koncerta i putovanja u zadnjih 10 dana, dečki su dali sve od sebe da prenesu na publiku žestoki nalet jungle punka.
[  ]

  © terapija

Najveribestu je dobro došla pauza od 20tak godina, jer su zvučali puno čvršće i uigranije nego tada. Prije nekoliko godina su se ponovno oformili s Emilom na basu kojeg je ovaj put zamijenio Jura Bedić, poznati čakovečki umjetnik. Nizali su hit za hitom sa svog jedinog albuma "O Jalu je riječ", te upotpunili nizanje pjesmom "Lud" čiji autor je sam Emil. Ovo im je bio prvi nastup nakon toliko godina, pa se nadamo da sljedeći slijedi vrlo skoro, čisto da dečki ostanu u formi.
[ Najveribest ]

Najveribest   © terapija

Waitapu, bend s vrhunca glazbene karijere Emila, s kojim je imao i međunarodne uspjehe, svirajući na festivalima po Europi, nije nastupao nigdje skoro tri godine i u skroz novoj postavi sa samo jednim originalnim članom i dalje zvuči svjetski i uvjerljivo. Novi basista Ivan Pleh i gitarista Dino Pavleković "skinuli" su sve autorske pjesme sa albooma "Hortus", te unijeli djelom i svoju "živu" energiju u samo izvođenje opusa. Imali smo prilike i čuti njihovu novu stvar "Boy named Dub", autorsku od strane nove postave za koju se nadam, da će uskoro izaći na nekom od njihovih albooma. Dva originalna člana banda su s odobravanjem pratili njihov nastup, a treći bi bio ponosan. :)
[ Waitapu ]

Waitapu   © terapija

Večer u kojoj se osjećala pozitivna vibra svih prisutnih i energija bandova. Smatram da su bendovi dali sve od sebe bez obzira na godine postojanja, odstupanja, sviranja i nesviranja. Svi su bili odlični i uvježbani.

Voljela bih napomenuti (te smatram) da je uvelike svemu tome doprinijela tehnička kvaliteta ton majstora Stamaća i Latina. Njihovo miješanje zvuke i dodavanju zvučnih efekata zajedno sa lightmanom Andrijom iz Bamwise-a upotpunilo je cijelu priču i ideju oko samog događaja, koji, po nepisanim pravilima treba prerasti u tradiciju. Obiteljsku ili prijateljsku sa novim, starim i gostujućim bandovima.

mateja // 04/12/2022

Share    

> koncert [last wanz]

cover: Mančesterski ljetni festival @ Manchester, UK, 08-11/07/2025

Mančesterski ljetni festival @ Manchester, UK, 08-11/07/2025

| 14/07/2025 | pedja |

>> opširnije


cover: OASIS @ Heaton park, Manchester, UK, 11/07/2025

OASIS @ Heaton park, Manchester, UK, 11/07/2025

| 13/07/2025 | pedja |

>> opširnije


cover: THE STRANGLERS @ Vinkuran, Cave Romane, 8. 7. 2025.

THE STRANGLERS @ Vinkuran, Cave Romane, 8. 7. 2025.

| 13/07/2025 | terapija |

>> opširnije


cover: VLATKO KLARIĆ + MIE (Music for Insulting Egos), 05/07/2025, Dobozi 21, Budimpešta

VLATKO KLARIĆ + MIE (Music for Insulting Egos), 05/07/2025, Dobozi 21, Budimpešta

| 09/07/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: AVENGED SEVENFOLD, 18/6/2025, Križanke, Ljubljana

AVENGED SEVENFOLD, 18/6/2025, Križanke, Ljubljana

| 07/07/2025 | tia zz :) |

>> opširnije


> chek us aut!
> izdvojeno
"Tamo me čekaj gdje ribe jedu avanturiste"
> last [10] @ terapija.net
> najawe [blitz]
  • 10/07/2025 > 19/07/2025 | hvar, tam tam festival
    festival otvara zbor xop, naentu (10.7.), nastavlja s turbotransturisti, aracataca (11.7.), sljedeci dan donosi repetitor, irnini mons, koala voice (12.7.), dok vikend obilježavaju žen, koikoi, lucy kruger & the lost boys (13.7.) te haiku garden, veja (14.7.). program se nastavlja s gilbert, krilat i beo (15.7.), lenhart tapes feat. tijana stanković, a/lpaca, midi brigade (16.7.), libertybell, gazorpazorp, eleven (17.7.), d., bohemija (18.7.), te završava s nina romić, tamara mylo (19.7.).
    >> najawa @ terapija.net
  • 17/07/2025 | zg, močvara
    indie emo naočale:
    glimmer (usa)
    mola mola (peru)
  • 19/07/2025 | zg, močvara
    life of agony (usa)
  • 20/07/2025 | zg, šalata
    skunk anansie
    >> najawa @ terapija.net
  • 22/07/2025 > 23/07/2025 | zg, šalata
    queens of the stone age (usa)
    >> najawa @ terapija.net

>> sve blitz najawe


well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*