home > mjuzik > So long, See You Tomorrow

kontakt | search |

BOMBAY BICYCLE CLUB: So long, See You Tomorrow (Island/Universal, 2014)

Četvrti album britanski indie-janaca obilježila su putovanja lidera benda Jacka Steadmana po Indiji i Europi. Ta putovanja utjecala su uvelike na promjenu zvuka u odnosu na dosadašnji, koji se ionako iz albuma u album mijenjao.

Tako ovaj album obiluje sampleovima, najčešće, nepoznatih izvođača koje je čuo ili susreo na tim putovanjima. Tu su se našli dijelovi Bollywooda koji se prvenstveno čuju u ponajboljim pjesmama na albumu Overdone i Feel. Time su BBC kreirali zvuk blizak "world" muzici, a ipak ostali u okvirima indie gitarističkog izričaja. Nešto slično radio je nekad Peter Gabriel u okviru etikete Real World.

Osim klasične bendovske četvorke, svojim vokalima zvuku su pridonesle i dvije mlade izvrsne pjevačice. Tu je prije svega Lucy Rose (pjevala i na novom albumu Manic Street Preachers), koja s BBC surađuje još od 2008, a na ovom je albumu učestvovala u predivnim baladama Home By Now ili Eyes of You, koje ulaze u rang kultnih dueta Cave/Minogue, Gabriel/Bush, u It's Alright Now "dizalici" koja je potpuno legalni nastavak pjesme Boo Radleysa Wake Up Boo, i Carry Me u koju je ugrađen sample iz njene pjesme Travelling Song. Druga je Rea Morris koja je svoje izvrsne glasovne sposobnosti izložila u pjesmama Luna ili naslovnoj So long, See You Tomorrow.

Nakon slušanja moglo bi se reći da su se BBC našli i da im ovakav zvuk u potpunosti odgovara, a bome i meni.

ocjena albuma [1-10]: 9

pedja // 13/03/2014


PS: Obavezno slušati: Overdone, It's Alright Now, Home By Now
Share    

> mjuzik [last wanz]

cover: Bez kraja

MILAN PETKOVIĆ: Bez kraja (2025)

| 30/06/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: Hyper Vigilance

RAMLEH: Hyper Vigilance (2025)

| 29/06/2025 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Split

BRAK/ LOUSE: Split (2025)

| 26/06/2025 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Splinter The Empty Silence, Rawmantic Disasters

NO FUCKER: Splinter The Empty Silence, Rawmantic Disasters (2024)

| 24/06/2025 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Appear Disappear

THE YOUNG GODS: Appear Disappear (2025)

| 20/06/2025 | horvi |

>> opširnije


> chek us aut!
> diskografija
> linkz
> rilejted? [@ terapija.net]
> last [10] @ terapija.net

well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*