Najautentičniji zvuk nekog rock'n'roll podžanra i moderne glazbe uopće, ne tako rijetko, dolazi iz zemalja koje se ne nalaze na globalnoj mapi rock'n'roll industrije. Upravo zbog geografske izoliranosti, a i zbog društveno-kulturne različitosti u odnosu na Ameriku ili Veliku Britaniju, rock'n'roll bendovi iz drugih dijelova Europe/svijeta često zvuče autentičnije i iskrenije nego li sami originali tj. prijestolonasljednici spomenutog žanra.
Odličan primjer je vrhunski poljski progressive rock'n'roll bend RIVERSIDE koji će nastupiti 5. lipnja u klubu Mochvara.
Prije nešto više od deset godina, prijatelji Mariusz Duda, Piotr Grudziński, Piotr Kozieradzki i Jacek Melnicki u to vrijeme svirajući u heavy metal i death metal bendovima, pronalaze zajednički interes u eksperimentiranju s progressive rock'n'roll glazbom. S obzirom da dolaze iz metal miljea, progressive rock'n'roll koji kreću stvarati dobiva inovativnu višedimenzionalnost, što je rezultiralo jedinstvenim energičnim zvukom.
Ljubitelji The Mars Volte, Dream Syndicatea i Toola sigurno neće ravnodušno reagirati na zvuk Riversidea jer se upravo glazbena filozofija spomenutih bendova jasno osjeća u njihovom izričaju, dodatno prožetim dark metal estetikom i atmosferičnim psihodeličnim rock'n'roll pejsažima.
Treba istaknuti da je najveći adut Riversidea upravo live nastup kada izravno, bez kompromisa, potpuno posvećeno i iskreno na publiku prenose svoj bunt i odgovor na svjetsku krizu.
Iza sebe imaju izdanih pet studijskih albuma i jedan live album, a na koncertu u Mochvari zagrebačkoj publici predstavit će materijale sa zadnjeg albuma: Shrine of New Generation Slave. Koncert u Zagrebu održava se u sklopu maratonske svjetske turneje pod nazivom NEW GENERATION TOUR, što nagovještava jedan od boljih nastupa RIVERSIDEA.
Ulaznice po pretprodajnoj cijeni od 65 kn mogu se kupiti u Dirty Old Shopu, Tratinska 22 i Rockmarku, Berislavićeva 13. Na ulazu će koštati 80 kn. Početak koncerta najavljen je za 21:00h.
10/07/2025 > 19/07/2025 | hvar, tam tam festival festival otvara zbor xop, naentu (10.7.), nastavlja s turbotransturisti, aracataca (11.7.), sljedeci dan donosi repetitor, irnini mons, koala voice (12.7.), dok vikend obilježavaju žen, koikoi, lucy kruger & the lost boys (13.7.) te haiku garden, veja (14.7.). program se nastavlja s gilbert, krilat i beo (15.7.), lenhart tapes feat. tijana stanković, a/lpaca, midi brigade (16.7.), libertybell, gazorpazorp, eleven (17.7.), d., bohemija (18.7.), te završava s nina romić, tamara mylo (19.7.). >> najawa @ terapija.net