home > koncert > TIDE, 18.III 2008., Purgeraj, Zagreb

kontakt | search |

TIDE, 18.III 2008., Purgeraj, Zagreb

Pod krilaticom 'najperspektivniji slovenski band', Tide je ponovno oplahnuo Zagreb. Ovaj puta u cjelovečernjem koncertu (nastupili su i ujesen 2007. u Bestu na natječaju MTV Europe - New Sounds Of Europe) predstavili su kompletan materijal sa drugog albuma "Nothing To Lose" (2007., Cela Pametna Založba) koji će uskoro biti i recenziran na ovim stranicama.
[ tide @ purgeraj ]

tide @ purgeraj   © horvi

Kako to u Purgeraju i dolikuje, najavio ih je voditelj programa Luka, te je Tide izveo beskompromisnu šetnju kroz svoj novi album izvevši samo četiri starije skladbe. Nema šta da se puno priča, Tide su moćan i moderan rock kvartet koji sve skladbe izvodi isključivo na engleskom jeziku, pjevač i gitarist Kevin Koradin je odličan frontmen koji cijelu ekipu (Peter Kokotec - gitara, Matej 'Giovanni' Batelič - bas i Gregor Jakac - bubnjevi) vodi ka detaljno uigranom rock nastupu koji nije imao niti jedne ni namanje greške. Krenuli su sa "Leaving all behind" s novog albuma, te odmah u startu pokazali da je riječ o vrsnom indie-rock zvuku. Od starijih skladbi izveli su samo "Misunderstood" i "Release my gun" (kasnije još "My generation" i "Evolution"), dok su dalje redali sve brojeve sa albuma "Nothing To Lose".
[ tide @ purgeraj ]

tide @ purgeraj   © horvi

Sama činjenica da su album snimali pod producentskom paskom prekaljenih Peer Ravea (Henry Rollins, Urban Dance Squad, Junkie XL) i Matthijs van der Speka (Lauryn Hill, Craig Ross, Lenny Kravitz...) dovoljno govori da Tide znaju šta im treba za njihov zvuk kojeg uživo prezentiraju u zaista odličnom izdanju. Kasnije im se kao gost pridružio Zoki, gitarist Majki, te je njihov zvuk dobio i pravi garažni blues-rock/punk naboj, osobito u posljednjem broju "Kick out the jams". Da li je bilo bisa ne znam jer sam hvatao posljednji noćni tramvaj, a samo sam uspio uhvatiti jedan od rijetkih noćnih autobusa.
[ zoki @ purgeraj ]

zoki @ purgeraj   © horvi

Kako god, svi sretni i zadovoljni, no jedino je u svemu tome omaknula oseka publike koje jedva da je bilo četrdesetak. Idući put će biti po tom pitanju bolje, rekao je i sam Sandi Maver, njihov manager. Nadamo se. Propustiti ovakav band je zaista šteta. Nisam se razočarao makar sam zbog njihovog nastupa izostao s Novog zvuka u Saxu. Tide su uživo odlični.

horvi // 26/03/2008

Share    

> koncert [last wanz]

cover: Jerry Cantrell + VOWWS @ Tvornica kulture, Zagreb, 10/06/2025

Jerry Cantrell + VOWWS @ Tvornica kulture, Zagreb, 10/06/2025

| 11/06/2025 | pedja |

>> opširnije


cover: STRAŽARNI LOPOV I DOBRI LJUDI, 04/06/2025, Močvara, Zagreb

STRAŽARNI LOPOV I DOBRI LJUDI, 04/06/2025, Močvara, Zagreb

| 06/06/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: Saagara, Moving as a Giant, Altın Gün @ Druga Godba, Kino Šiška, Ljubljana 29/05/2025

Saagara, Moving as a Giant, Altın Gün @ Druga Godba, Kino Šiška, Ljubljana 29/05/2025

| 05/06/2025 | jan vržina |

>> opširnije


cover: INAT (BiH), PLASTIKA (Zg) + LOPOČ (BiH), 29/05/2025, AKC Attack, Zagreb

INAT (BiH), PLASTIKA (Zg) + LOPOČ (BiH), 29/05/2025, AKC Attack, Zagreb

| 01/06/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: Impronedjeljak: HYPERSURFACE - DREW WESELY, ANDRIA NICODEMOU i VASCO TRILLA + APEIRON @ Šator CirkoБalkana (behind club Močvara), 27/05/2025

Impronedjeljak: HYPERSURFACE - DREW WESELY, ANDRIA NICODEMOU i VASCO TRILLA + APEIRON @ Šator CirkoБalkana (behind club Močvara), 27/05/2025

| 29/05/2025 | jura |

>> opširnije


> chek us aut!
> rilejted? [@ terapija.net]
> last [10] @ terapija.net
> najawe [blitz]

>> sve blitz najawe


well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*