Liars je rock sastav osnovan 2000. u L.A., no odmah potom se seli u New York. U početku uz osnivače Angus Andrewa (vokal i gitara) i Aaron Hemphilla (udaraljke, gitara i synth) sastav su u prve dvije godine rada činili Pat Noecker (bas) i Ron Albertson (bubnjevi) koji su prije toga radili u nekolicini opskurnih i nepoznatih sastava (Neuromancer, Urethra Franklin, Opium Taylor i Mercury Rule). Interesantno je da su se upoznali u prodavaonici ploča. Nakon prvog demo materijala i kratke turneje u postavu se uključuje Julian Gross (bubnjevi). Za vrijeme djelovanja u New Yorku objavljuju prvi album "They Threw Us All In A Trench And Stuck A Monument On Top" (2001., Gern Blandsten Records) kojeg su snimili za samo dva dana. Album ih je prikazao kao dance-punkere, dok su dva naredna vrlo kratka EP-ija "We no longer knew who we were" i "Fins to make us more fish-like" (oba iz 2002.) pomalo počeli okretati ka eksperimentalnijoj i zahtjevnijoj glazbi nakon čega sastav napuštaju Noecker i Albertson, te Liars od tada djeluje kao trio. U novoj i skraćenoj postavi tek 2004. objavljuju drugi album "They Were Wrong, So We Drowned" za Mute Records koji je bio snimljen još u proljeće 2003. Album nije dobio oduševljavajuće kritike, te se band seli u Berlin gdje snimaju treći album "Drum's Not Dead" (2006., Mute Records) nakon čega je usljedila i europska mini turneja.
Liars - Plaster Casts Of Everything
Svoj četvrti album istoimenog naziva "Liars" snimaju tijekom prve polovice 2007. u Planet Roc (Berlin) i Hill Street (L.A.) studijima s producentom Jeremy Gloverom, te ga objavljuju koncem kolovoza iste godine. Pilot singl "Plaster casts of everything" s kojim i otvaraju album je snažan alternativni minimalistički dance-rock prema obrascima Trans Am i melodičnim The Killers/ Bloc Party fragmentima, no prošao je posve neprimjetno. To je ujedno sa "Clear island" i najžešća skladba na albumu koji je veoma raznolik i s pravom se može utrpati u kategoriju eksperimentalnog rocka prema egzibicijama koje su prikazane u tretmanu zvuka. Kroz album se primjete mnogi utjecaji madchester popa (plesna "Houseclouds" s podebljanim synth basovima), Kraftwerk faze "Radio Activity" albuma (pjesma "Leather prowler"), trip-hopa ("Sailing to Byzantium"), mnogih primjesa The Stone Roses, shoegazzer i psihodelične scene s konca '80-tih (My Bloody Valentine, JAMC, Lush, Pale Saints...), ali i neizostavnih elemenata ranih eksperimentalnih noise albuma Sonic Youth kao i jednostavnih melodičnih segmenata Joy Division i eksperimenata Suicide.
Vrlo dobar album koji podjednako odgovara za plesnu atmosferu, kao i onu u kojoj se od albuma traži dublji i širi prostor za otvaranje novih glazbenih teritorija.