Za 93. album Matej kaže: 'Ploča je napravljena jedne slučajne večeri u Celju, kada sam testirao Gibson ES-335, koji mi je također slučajno došao u ruke, a ubrzo nakon toga sam uključio snimač na telefonu. To se ponekad radi, ponekad ne, neću suditi kako koji put. Međutim, gitara, što se dogodilo s njom? Vratio sam je, a pjesme su ostale. Neke su moje, neke su starije, najmlađa je bila objavljena u obliku tiskanog literarnog izdanja 2005., a prepjevi pjesama drugih autora su nastajali s vremenom, točnije između 1994. i 2002. "Sam svoj tip" sam pronašao na Wainwrightovoj ploči "I'm Alright" (1985) , "Zid" je napisao Harlan Howard 1965., a Johnny Cash ju je snimio za album "Orange Blossom Special" i pjevao je na poznatom koncertu u Folsom Prison l. 1968. godine. "Pol" je napisao Roger Miller za teksaškog trubadura Ernesta Tubba pedesetih godina, ali ju je snimio tek 1970. godine, "Rosie" je s prvog albuma Tom Waitsa ("Closing Time", 1973), dok je pjesmu Stan Keslera "If I'm a fool" 1969. snimio Elvis Presley, njegova diskografska kuća ju je objavila godinu dana kasnije na albumu "Let's Be Friends", niskobuđetnom albumu s devet pjesama. Ovu zbirku završava pjesma Kris Kristoffersona, koju su između ostalih snimili i Elvis i sam autor, pa Ray Price, Willie Nelson, Al Green, i tako dalje. Potraga po starim mapama se s time svakako ne završava. Dvije prisutne autorske pjesme sam napravio i snimio nešto drugačije: "Vojn po margeritah" za albume "Domen Fras - glasba iz romana" (2006) i "Deževje nima besed" (2010), a "Konec plesa" je na ploči "Likvidamber" (2004)'.
Sve je jasno, zar ne? Izuzev kako taj Gibson u njegovoj interpretaciji funkcionira... A djeluje vrlo jednostavno i skoro pa nezamjetno u odnosu na njegove klasične akustične albume. Gotovo da se i ne primjeti ta razlika svira li akustaru tamburu amplificiranu ili električnu gitaru, odnosno, ništa bitno se nije promjenio tonski performans jednostavnih pjesama koje su ovaj puta manje-više odsvirane u staccatima s pojačanim delay/echo efektima na vokalu. Sav materijal je praktički snimljen u jednom dahu s jednom tonskom razinom pa se i pjesme ne razlikuju jedna od druge bez obzira bile one obrade ili njegove autorske gotovo cik-cak poredane 6 naprama 6. Tu se sad itekako uočava taj veliki talenat da nema ama baš nikakve razlike između njegovih autorskih pjesama i obrada velikih imena u slovenskim prepjevima što jasno ukazuje da je Matej prije svega istinski poeta koji umije napraviti evergreen/baladu usporedivu s najvišljim dometima svjetske scene.
Međutim, zbog njegovog suludog tempa izdavaštva i gomila vrlo sličnih albuma, mnoge kreativne pjesme i kompletni radovi ostaju mu da se busaju u zastoju prometa stvarajući opću gužvu. Kak' se kaže od milijardu Kineza teško je pronaći nekog posebnijeg. Žuri da dosegne cifru od 100 albuma: ima još 5 novih, a kako stvari stoje, do konca 2016. zasigurno će napraviti i ta dva. A onda slijedi veeelika fešta u deželi s jodlanjem u kurchozama!
Naslovi: 1.Sam svoj tip (One may guy) (Loudon Wainwright III. - Krajnc), 2.Vojn po margeritah, 3.Zid (The wall) (Harlan Howard - Krajnc), 4.Konec plesa, 5.Rondel, 6.Zunaj pa gre jesen, 7.Tromostovje, 8.Pol (Half a mind) (Roger Miller - Krajnc), 9.Rosie (Tom Waits - Krajnc), 10.Če norec sem (If I'm a fool (Stan Kesler - Krajnc), 11.Nocoj mi ostaja nekaj besed, 12.Za spomine (For the good times) (Kris Kristofferson - Krajnc)